Kas
23

Ömer Lütfi Mete’ye SON GÖREV

Posted by admin

omerGeçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Kurtlar Vadisi dizisinin senaryosu konusunda danışmanlık yapan gazeteci, yazar, senarist, yazete.com yazarı ve Yayın Kurulu üyesi Ömer Lütfi Mete, Marmara ilahiyat Vakfı Camii’nde ikindi vakti kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi.

Cenaze namazında Mete’yi ailesinin yanı sıra binlerce seveni uğurladı. Cenazeye Ömer Lütfi Mete’nin çocukları, sanat ve siyaset dünyasından bir çok ünlü isimler yer aldı.

Cenaze namazının kılınması ve helallik alınmasının ardından Mete’nin tabutu omuzlara alındı. Necati Şaşmaz uzun süre tabuta omuz verdi. Daha sonra Mete’nin tabutu tekbirler eşliğinde eller üzerinde taşınarak cenaze aracına kadar götürüldü. Necati Şaşmaz ve Hasan Kaçan da cenaze aracına binerek mezarlığa gitti. Mete’nin cenazesi Çengelköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

VATANI SEVMEYİ ONDAN ÖĞRENDİK

Kurtlar Vadisi Gladio’nun galasının yapıldığı gün vefat eden Ömer Lütfi Mete için gala gecesinde sahnede kısa bir konuşma yapan yapımcı Raci Şaşmaz, Ömer Lütfi Mete’nin kitapları ve öğütleriyle vatanın nasıl sevileceğini öğrendiklerini ifade ederek, “Ömer Lütfi Mete, bu gala gecesinde bizi bırakarak gitti. Gitmek için de özel bir gün seçti. O’nun burada olup, bu filmi izlemsini çok isterdim. Ama inanıyorum ki O zaten şu an aramızda ve bu filmi kendisine ithaf ediyorum” demişti.

Comments are closed.