Oca
12

Pana Film’den İsrail’e cevap!

Posted by admin

İsrail’in Pana Film ve Kurtlar Vadisi Pusu dizisine yönelik protesto ve baskı kurma girişimi ters tepti. Pana Film, yaptığı açıklama ile İsrail’e sert cevap verdi:

Basına ve kamuoyuna;

Pana Film olarak yapımcılığını üstlendiğimiz Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde İsrail’in savaş suçu işlediği ifadesine yer vermemiz üzerine, İsrail Dışişleri Bakanlığı, Tel Aviv Büyükelçisi’ni çağırarak, ülkesi adına duyduğu üzüntü ve rahatsızlığı dile getirmiş.

İsrail, başta Birleşmiş Milletler raporları olmak üzere, birçok uluslararası insan hakları örgütünün hazırladığı raporlarda defalarca savaş suçlusu ilan edildi.

İsrailli yetkililerin Filistinli çocuklara olan hassasiyetinin derecesini, başta İsrail halkı olmak üzere, dünya kamuoyu ibretle seyrediyor. Filistinli çocuklar, en temel yaşamsal hakları olan beslenme, sağlık, eğitim gibi haklardan mahrum ediliyor. Birleşmiş Milletler bayrağı altındaki çocukları bombalamaktan çekinmeyen İsrail yönetimi, neden Kurtlar Vadisi dizisinde yaptıklarının anlatılmasından rahatsız oluyor?

Kurtlar Vadisi Irak filminde, İsrailli bir doktorun organ kaçakçılığına karıştığını gösteren sahneler de eleştirilmiş ve yalanlanmıştı. Ancak kısa bir süre önce bizzat İsrailli kaynaklar, bu sahnenin doğruluğunu kanıtlayan gerçekleri ortaya çıkardılar.

İsrail yönetimi, insanlık dışı uygulamalarının teşhirini diplomatik yollardan engellemeye çalışmak yerine, bir an önce Filistinli çocuklara uyguladığı vahşeti durdurmalıdır.

Kurtlar Vadisi, doğruları söylemeye ve yanlışları teşhir etmeye devam edecektir.

Comments are closed.