Eyl
11

Gladio’nun ikinci adamı

Posted by admin

Gladio

20 Kasım 2009’da vizyona girecek olan Kurtlar Vadisi Gladio, İskender Büyük karakterinin hayat hikayesi ekseninde, 90’lı yılların başından bugüne Türkiye yakın tarihinin önemli olaylarına ışık tutuyor.

İskender Büyük’ün mahkemede Gladio’nun 2. adamını anlatacağını söylemesiyle başlayan Kurtlar Vadisi Gladio’nun hikayesi, temposunu hiç düşürmeden devam ediyor.

Musa Uzunlar, hem dizide hem de filmde canlandırdığı İskender Büyük karakteriyle ilgili şunları söylüyor: “Gerçekten ‘İskender Büyük’ karakterinden çok etkilendim. Çünkü bu rol, oyuncuya çok büyük şans veriyor. Kendi doğamın dışındaki İskender Büyük karakteri deneyimlemek benim için çok keyifli. Bana da güvenip bu rolü verdikleri için Pana Film’e çok teşekkür ediyorum”

İşte Kurtlar Vadisi Gladio’nun beyaz perdeye taşıyacağı sorular: “Cumhurbaşkanı Özal, Musul ve Kerkük’e girecek diye mi zehirlendi? Cem Ersever gladionun hangi gerçeğini öğrendiği için öldürüldü? Kim Washignton’dan gelen telefonla darbe girişiminden vazgeçti? Apo suikastını gladio nasıl önledi? 28 Şubat süreci bin yıl sürecekken beş yılda nasıl sona erdi?”

Comments are closed.